Декілька тез про ринок валютного кредитування.

Опрацьовуючи «свіжу» судову практику в Єдиному державному реєстрі судових рішень наткнувся на цікаве рішення господарського суду Харківської області по справі № 922/3899/14. В даному рішенні господарським судом зроблено висновок про допустимість визнання кредитного договору укладеного з Публічним акціонерним товариством «Східно-Український Банк «Грант» в іноземній валюті удаваним правочином, в частині визначення валюти кредитного договору, та констатовано, що фактично кредит  надавався в національній валюті.

По-перше, цікавим видається саме питання про удаваність кредитного договору. Так з відповідного судового рішення, де детально прописано аналіз доказів, які містяться в матеріалах справи очевидно, що банком проводився внутрішньобанковий обмін валюти – це а) і б) навіщо взагалі, якщо видається кредит в іноземній валюті по всіх платежах проводити її обмін в національну валюту? Відповідно виникає питання, а в чому сенс такого кредитування – сплачувати комісію за обмін валюти, який інтерес банку і чи пояснили в повному обсязі шановні банкіри позичальнику, що власне буде відбуватись при наданні йому кредиту  і для чого?По-друге, не зважаючи на теоретичну дискусійність питання про допустимість визнання правочину удаваним в частині, слід погодитись з тим, що з огляду на обов’язковість правових позицій Верховного Суду України в судді господарського суду Харківської області не було вибору щодо навіть постановки питання про можливість відмови у визнанні правочину удаваним в частині.

По-третє, це основне питання яке відразу було порушено судом, а чи можливо взагалі надавати кредит суб’єкту господарювання, який не здійснює зовнішньоекономічну діяльність в іноземній валюті для поточних господарських потреб, тобто розрахунків в Україні для якої єдиним платіжним засобом на всій території є національна валюта. Власне, це питання і є основою для підозри (або навіть висновку) про удаваність такого правочину.


Курс валют

1 USD 1 EUR 1 RUB
Купить
Продать
1 USD 1 EUR 1 RUB
Купить
Продать

Калькулятор валют

ТОП-Новости

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK