Київське водосховище заростає водяним горіхом

Приблизно 90% водних нерестовищ водосховищапокрито водяним горіхом – чилімом. Експерти стверджують, що  його плантації повністю затягнули 96кілометрів квадратних нерестовищ. За останні п’ять років неконтрольованірозростання чиліму зменшили рибопродуктивність водосховища на 35-40%. Насьогодні ситуацію погіршує спека, викиди нечистот у воду та неконтрольованесільське господарство.

З 2006 року чилім занесений до Червоної книги,тому, знищувати водяний горіх суворо заборонено. Але, з іншого боку, існуючі вКиївському водосховищі зарості чиліму призводять до зменшеннярибопродуктивності  у середньому на 400 тонн щорічно. Така ситуаціяспричинена тим, що чилім сповільнює розвиток фітопланктона і створює під собою«мертву» воду – там не живуть біоресурси та немає кислороду.  Чилім затягує непрохідною масою природнінерестовища, чим не дає можливостей рибі для нересту.

Небезпека в Україні заключається в тому, щорослина дуже інтенсивно розростається. Один кущ водяного горіха дає від 5 до 10горішків, тож вже наступного року плантація чиліму збільшиться в 5-8 разів. Дотого ж, його насіння швидко переноситься вниз по Дніпру течією.

Після того, як водяний горіх неймовірнорозрісся, завдаючи шкоду водоймам, фактично всі країни викреслили його зі своїхЧервоних книг. Заповідним він залишився в Білорусі, Литві і Україні. В деякихкраїнах навчились продуктивно застосовувати насіння водяного горіха. Наприклад,в Китаї, Японії, Індії його використовують як загальнозміцнюючий засіб, вхарчовій та фармацевтичній промисловостях, адже чилім багатий на білок,вуглеводи, вітаміни, фенольні сполуки, мінеральні солі. Для прикладу, в Індіїчилімом харчуються 50% населення. В Україні переваги цієї рослини використовуватипоки що не навчилися.

«Необхіднознайти ефективне і комплексне рішення проблеми. Водяний горіх загрожує не лишеКиївському водосховищу, а і всьому Дніпровському каскаду. Взявши до увагилюдський фактор та глобальне потепління, чилім отримав ідеальні умови длярозвитку. А внесення до Червоної книги забезпечило неконтрольоване розростаннярослини», - говорить начальний Управління охорони,використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства вКиївській області – Литвиненко Вадим.

Тож наразі є необхідність розробитиЦентралізовану державну програму стосовно водного горіха та способів йогозастосування. 


Курс валют

1 USD 1 EUR 1 RUB
Купить
Продать
1 USD 1 EUR 1 RUB
Купить
Продать

Калькулятор валют

ТОП-Новости

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK