Смартгодинники Apple вражають високою якістю та стабільністю. Автономність у них також непогана, особливо — в Ultra версії, призначеної для експлуатації в екстремальних умовах.
Можна розширити можливості вбудованої батареї та підвищити тривалість роботи на одному заряді за допомогою лазівок:
- Відключення функції Always On. Краще хай дисплей активується тапом або поворотом коліщатка.
- Моніторинг сердечного ритму лише на вимогу. У фоновому режимі пульсометр «з’їдає» чимало енергії.
- Додаткові налаштування анімації. Різноманітні графічні фішки роблять експлуатацію цікавішою, але й без них можна обійтися.
- Скорочення кількості фонових оновлень. Що їх менше, то повільніше сідає акумулятор.
- Обмеження сповіщень. Мінімізація непотрібних повідомлень жодним чином не впливає на корисність Епл Вотч.
- Використання ощадливого циферблата. Мінімум анімованих деталей та блоків інформації — краще для автономності.
Режим обмеженого енергоспоживання — найпростіший спосіб зробити Apple Watch 9 або іншу модель витривалішою.
Оскільки літій-іонна батарея є одним з найчутливіших елементів конструкції, їй дістається найбільше уваги. Щоб уникнути передчасного зношування, необхідно дотримуватися чотирьох правил:
- Своєчасно заряджати. Не варто чекати, доки заряд впаде до нуля і годинник автоматично відключиться.
- Використовувати якісний зарядний пристрій. В ідеалі — оригінальний.
- Уникати інтенсивних механічних впливів. Епл Вотчі міцні та надійні, але це не означає, що їх можна бити, сильно стискати, кидати з висоти.
- Активувати функцію оптимізованого заряджання. Вона фіксує звички користувача та підлаштовує процес «живлення» під них.
Від чого залежить тривалість життя Apple Watch
Збільшенню строку служби еплівського розумного годинника сприяють наступні дії:
- Дотримання температурного режиму. Епл Вотч адаптовані до тепла і до холоду. Однак різкі перепади температури для них згубні, зокрема — через утворення конденсату у «віконечках» датчиків.
- Встановлення міцних та довговічних ремінців. Дешеві ненадійні браслети від брендів-ноунеймів часто не витримують та рвуться. Або розстібаються під час тренувань.
- Акуратне використання кнопок та коліщатка. Агресивне натискання та надто різке прокручування може призвести до «западання».
- Обмеження глибини під час використання у воді. Базові версії не пристосовані до занурення глибше, ніж на 50 метрів, а Ultra — на 100 метрів.
- Обслуговування лише в сервісних центрах. Самостійні спроби розібрати та відремонтувати iWatch нерідко закінчуються фатально через відсутність підхожих інструментів та незнання важливих особливостей конструкції.
Втім, не варто забувати, що Apple Watch створені для прибічників активного способу життя і завжди готові до пригод. Отож, носитися з ними як з писаною торбою — зайве. Баланс навантажень та адекватний підхід до експлуатації — понад усе.