Dengi.ua: Наступне запитання дуже конкретне:
Скажіть будь ласка , чи реально вступити до вашого вузу на факультет гуманітарних наук (філологія) на контракт з такими балами : українська мова та література - 191; англійська мова - 191,5; історія України - 175 і бал атестату - 190,5 ?
Сергій Квіт: Це дуже цікаве питання, тому що воно якраз показує, що абітурієнт або абітурієнтка не дуже орієнтується в сучасній системі вступу, яка є в Україні. По-перше, я приведу наші прохідні бали на минулий рік на деякі факультети, щоб ви мали уяву: фінанси і кредит – 592,9 бали, право – 592, культурологія - 591,7, політологія – 590, соціологія 583,8. Це – середній відсоток балів із трьох атестатів, які ми вимагаємо. Третя – англійська мова.
Стосовно контрактної форми навчання, неможливо сказати, який буде прохідний бал. І прохідний бал на державну форму ми можемо порахувати лише пост-фактум. Тому, що головне – це не він, коли ви вступаєте, а ваше місце в рейтингу. На контрактну форму навчання зарахування відбувається таким чином, що прохідного балу також ми не можемо визначити наперед. У нас ті, хто хочуть написати заяву на контрактну форму навчання, можуть написати її одразу, ми це беремо до уваги, і далі також дивимось за рейтингом. Так що на контрактну форму навчання насправді можуть потрапити люди з досить різними оцінками. Це залежить від конкурсу на спеціальність. Тому сказати, який прохідний бал на контракт – просто абсолютно неможливо. Може трапитися так, що в останній момент, коли ми вже маємо закривати вже наказ про зарахування, у нас готовий вже повністю перелік наших майбутніх студентів-контрактників, і ми, наприклад, дізнаємося, що хтось із них в останній момент вирішив залишитись, наприклад, у своєму рідному місті, в іншому університеті, звідки він походить. Звільняється це місце – і тому може з’явитися людина, яку ми попередньо навіть не розглядали. Тому тут є навіть якийсь елемент випадку .
Тому загальну пораду я би хотів дати нашим абітурієнтам. Спочатку ми оголошуємо список рекомендованих до вступу, потім протягом кількох днів ви повинні принести оригінали документів, якщо ви є в цьому списку. Якщо вас немає в ньому, то далі ми будемо проводити дозарахування, тому що жоден університет не одержує вчасно всі оригінали документів. Далі ми за рейтингом починаємо обдзвонювати наших абітурієнтів. І в цей момент не треба зникати. Буває так, що люди їдуть на море, за кордон, і потім повертаються і кажуть: «А чому ви нас не знайшли?». Бо ми не могли знайти. Тому якщо ви хочете стати нашим студентом, треба проявити організованість і ці кілька тижнів, скажімо, кінець липня – початок серпня, треба десь бути в межах досяжності, щоб ми вас просто не втратили, якщо ви маєте право вступити до нашого університету.
Бали не можуть бути виставлені наперед, тому що система наша рейтингова. Наприклад, у нас в минулому році найбільший конкурс був на культурології. Це означає, що найбільша кількість заяв була на культурологію. Разом з тим, вищі бали були на фінансах і кредиті і на праві, хоча там найменший був рейтинг. Це дуже ситуативно, і з року в рік це змінюється
Выпускникам каких вузов платят больше?
Рейтинг вузов по юридическим специальностям