За перший квартал 2024 року експорт української агропродукції становив близько 6,5 млрд дол., що на 4% менше від аналогічних показників минулого року.
Про це повідомляє прес-служба Української асоціації аграрного експорту (УААЕ) із посиланням на дані Державної митної служби.
Зокрема, ситуація щодо експорту агропродукції виглядає наступним чином.
Так, в УААЕ зазначають, що за січень-березень зросли на 20% доходи від реалізації м'яса та субпродуктів, у тому числі готових та консервів, до 243 млн дол.
А ось експорт молочки впав на 16% до 43 млн дол. Основними товарами цієї групи стали сухе та згущене молоко, а також сири.
За рахунок збільшення кількості експорту яєць (понад 15 тис. тонн) вдалося виручити 17 млн дол.
Також збільшився продаж українського меду на 39% на суму 44 млн дол. Це пов'язано зі збільшенням його вивезення на 93% майже до 23 тис. тонн.
Відзначається і зростання доходів від плодів, ягід та горіхів, які збільшились на 47% до 87 млн дол. Левову частку експорту у цій групі склали волоські горіхи та заморожені ягоди і фрукти.
Українська Асоціація Аграрного Експорту повідомляє, що ринок ЄС зберігає статус основного збуту української агропродовольчої продукції. Однак обмеження на імпорт українських сільгосппродуктів до Євросоюзу, які набирають чинності у червні, можуть погіршити ситуацію. Тому експерти УААЕ рекомендують українським аграріям уже зараз проводити активну роботу з диверсифікації збуту, зокрема на ринки країн Африки, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.
Раніше ми писали , що у січні-березні до країни імпортували товари на суму $16 млрд, а експортували – на суму $10 млрд.