Ринок «молочки» продовжує демонструвати цінове зростання: що далі

Станом на кінець листопада середні ціни на молоко-сировину перевищили 20 грн/кг, тоді як ще у червні вони не перевищували 14 грн/кг.
Ринок «молочки» продовжує демонструвати цінове зростання: що далі
Зростання цін пояснюється дефіцитом молоко-сировини в Україні – за останні 7 років Україна втратила понад 3 млн тонн сировини / Колаж: dengi.ua

Останні два роки ціни на молочну сировину у другому півріччі стрімко зростають. Так, минулого року вони зросли більш ніж на 30%, цього року зростання вже перевищило 40%, а до кінця року очікується на рівні понад 45%.

Про це пише "Бізнес.Цензор".

Читайте також:

Повідомляється, що станом на кінець листопада середні ціни на молоко-сировину перевищили 20 грн/кг, тоді як ще у червні вони не перевищували 14 грн/кг. Якщо порівняти рівень цін червня 2023 року та кінця листопада 2024 року, то різниця становитиме майже 1,75 раза.

«Це пояснюється дефіцитом молоко-сировини в Україні – за останні сім років Україна втратила понад 3 млн тонн сировини, а також зростання цін на молочні жири в Європі та світі. Це призвело до значного збільшення обсягів їхнього експорту з України», - зазначає видання.

Також повідомляється, що для того, щоб зберегти власну сировинну базу, молокозаводи змушені були погоджуватися на регулярне підвищення цін у договорах купівлі-продажу сировини, яку потребують ферми. Оскільки фермам постійно надходять пропозиції "зі сторони" щодо можливості закупівлі за "гіднішими" цінами. При цьому ціна на молочну продукцію, яку ми вже бачимо у магазинах, насамперед залежить від рівня цін на молоко-сировину. Також подорожчанню сприяють вартість робочої сили, енергоносіїв, пакувальних матеріалів та інше.

Так, наголошується, що з липня в Україні фіксується суттєве подорожчання цін на молочні продукти – насамперед – на масло. Ціни на кефір, молоко та сир зросли, як мінімум, на 16%. Масло зросло в ціні на 35%.

«Як зазначають експерти, підвищення цін на молоко-сировину все ще продовжується, тому щонайменше до лютого 2025 року в Україні фіксуватиметься зростання цін на молочні продукти. На ціну молокопродуктів також позначиться новий закон щодо збільшення податків», - пише видання.

Раніше ми писали про те, що за гроші ЄС через бюджетні рахунки наступного року буде профінансовано програму розвитку молочного скотарства на суму 800 млн грн (виплати 7000 грн за кожну корову та 2000 грн – за козу чи вівцю). Також у держбюджеті на 2025 рік на програму стимулювання створення великих молочних ферм (компенсація 25% витрат на будівництво) передбачено 1 млрд грн.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK