В Україні скорочується поголів'я ВРХ: експерт назвав причини

Станом на 1 грудня 2024 року в присадибному й промисловому секторі України утримується 2 млн 178,7 тис. голів ВРХ, зокрема 1 млн 216,7 тис. корів.
В Україні скорочується поголів'я ВРХ: експерт назвав причини
Ілюстративне фото / Getty Images

В Україні може продовжити скорочуватися поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) унаслідок релокації господарств із Дніпропетровської та Сумської областей і нестачі приміщень для утримання тварин в інших регіонах. Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Георгій Кухалейшвілі.

Читайте також:

За попередніми даними Мінагро, станом на 1 грудня 2024 року в присадибному й промисловому секторі України утримується 2 млн 178,7 тис. голів ВРХ, зокрема 1 млн 216,7 тис. корів. Порівняно з 1 листопада 2024 року поголів'я ВРХ в Україні зменшилося на 66,4 тис. голів (-3%), а чисельність корів зменшилася на 16,4 тис. голів (-1%).

Порівняно з 1 грудня 2023 року поголів'я ВРХ скоротилося на 161,4 тис. голів (-7%), зокрема корів - на 87,7 тис. голів (-7%). 

Читайте також:

У промисловому секторі утримується 917,3 тис. голів ВРХ, що на 1,2 тис. голів (-0,1%) менше, ніж 1 листопада 2024 року. А в присадибному секторі знаходиться 1 млн 261,4 тис. голів ВРХ, що на 65,2 тис. голів (-5%) менше порівняно з 1 листопада 2024 року.

За словами Кухалейшвілі, скорочення поголів'я ВРХ відбувається в Україні протягом багатьох років через відсутність ефективної державної програми підтримки молочного скотарства. До того ж скорочення поголів'я прискорилося після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте також:

На сьогодні існують передумови до релокації господарств із Дніпропетровської та Сумської областей в інші регіони України в умовах активізації російських ударів. Фермери зможуть перевести лише частину поголів'я, оскільки більшість ферм в Україні вже не відповідає вимогам для утримання тварин. Нестача приміщень, придатних для утримання корів, створює передумови для подальшого скорочення поголів'я, зазначив експерт.

Багато фермерів не інвестують у збільшення поголів'я корів під час війни і відчувають дефіцит обігових коштів. 

"Найбільш вразливими до вказаних викликів виявилися господарства населення, де скорочення поголів'я ВРХ відбувається швидшими темпами. Підприємства навпаки виявилися більш стійкими до наслідків війни", - наголосив Кухалейшвілі.

Читайте також:

За даними Мінагро, збільшення чисельності поголів'я ВРХ відбулося на сільгосппідприємствах Миколаївської області (+12%), Тернопільської області (+10%), Хмельницької області (+7%), Івано-Франківської області (+5%), Черкаської області (+5%) та Київської області (+4%) порівняно з 1 грудня 2023 року.

Раніше ми писали , що у 2024 році агросектор України встановив декілька історичних рекордів. Зокрема, зафіксовано рекордний середній надій на одну корову в с/г підприємствах - 6565 літрів.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK