Новорічна ялинка: скільки вже дерев купили українці, і де вони найдорожчі

З початку повномасштабної війни продажі новорічних дерев впали вдвічі.
Новорічна ялинка: скільки вже дерев купили українці, і де вони найдорожчі
Catherine Zaidova / unsplash.com

Понад 1 млн хвойних дерев виростили на спеціальних плантаціях у 2024 році за даними Держлісагентства. Кожне друге – сосна. Українці вже купили 44,5 тис. дерев, а середня вартість одного зросла в 1,5 рази з 2021 року. На Вінниччині виростили найбільше дерев цього року, а найдорожче дерева стоять на Закарпатті.

Про це свідчать дані Опендатабот.

Читайте також:

Повідомляється, що 1,07 млн хвойних дерев виростили лісгоспи на спеціальних плантаціях цього року. Це вдвічі менше, ніж у 2021 році – 2,05 млн. дерев. Із них 52% сосни, ще 44% ялинки. Інші 4,5% - інші породи хвойних. Найбільше дерев для продажу виростили у лісах Вінницької та Житомирської областей – 20% та 16% відповідно.

«З початку повномасштабної війни продажі новорічних дерев впали вдвічі. Так, 2021 року було реалізовано 445 тис. дерев, а вже у 2022 році – всього 206 тис. Минулого року обсяги продажу зросли на 20% – до 247,5 тис. Цього року лісгоспи планують реалізувати близько 200 тисяч новорічних дерев до кінця року», - зазначає видання.

Також повідомляється, що 44,5 тис. дерев легальних ялинок уже продано станом на початок грудня. Водночас 402 випадки незаконної вирубки новорічних дерев зафіксовано до 9 грудня цього року. Це вдвічі більше ніж за весь новорічний сезон минулого року. Проте лідером із незаконних вирубок став 2021 рік — 1932 випадки. Мова може йти як про окремі спиляні дерева, так і про масові вирубки.

«Середня закупівельна ціна ялинки становить 154 грн. Це на 15% більше у порівнянні з минулим роком та у 1,5 разу до 2021 року. Найдорожчі дерева цього року були продані на Закарпатті — середня вартість становила 918 грн, найдешевші — на Харківщині: 92 грн. Минулого року найдорожчі ялинки були на Київщині — 414 грн, а найдешевші — на Житомирщині: 95 грн», - свідчать дані.

Видання також зазначає, що купуючи ялинку, слід перевіряти документи продавця, особливо якщо дерево не походить із лісгоспів Держлісагентства. Кожне дерево повинно мати маркування етикеткою або биркою-стяжкою з індивідуальним номером та штрих-кодом. Їх можна перевірити на веб-сайті системи електронного обліку деревини. Якщо інформація про номер у системі відсутня, ялинка може бути нелегальною. Купуючи легальні новорічні дерева, можна убезпечити себе від «хвойних» вирубаних на території ЧАЕС. Також це запобігає нелегальній вирубці дерев в Україні.

інфографіка
інфографіка / Opendatabot

Раніше ми писали про те, що у Києві працюють понад 90 офіційних ялинкових ярмарків.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK