2024 року в районі дії Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР) українські судна видобули 19 980 тонн цінних антарктичних біоресурсів. Це на 54% більше, ніж 2023 року (12945 тонн), і на 107% більше, ніж 2022 року (9659 тонн).
Про це повідомляє прес-служба Мінагро.
Зазначається, що за результатами вилову 2024 року добуто:
- 19075 тонн антарктичного криля;
- 905 тонн антарктичних іклачів.
Повідомляється, що на промисел працювало п'ять судів під державним прапором України, а саме:
- "SIMEIZ", "KOREIZ", "CALIPSO" та "MARIGOLDS" - іклачева кампанія.
- «MORE SODRUZHESTVA» - лов антарктичного криля.
Також зазначається, що суб'єкти рибного господарства сплатили понад 7,2 млн грн до місцевих бюджетів за спеціальне використання водних біоресурсів. Це на 1,1 млн грн більше, ніж 2023 року.
Довідково:
ККАМЛР – це міжурядова організація, яка відповідає за виконання положень Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики, що здійснює контроль за промисловою та науково-дослідною діяльністю в межах районів, на які поширюється дія Конвенції. Україна є членом ККАМЛР відповідно до постанови Верховної Ради України від 04.02.1994 №3937-XII.
У зоні відповідальності ККАМЛР не передбачено встановлення національних квот вилову та вилову водних біоресурсів здійснюється за олімпійським принципом, тобто до вичерпання загального ліміту дозволеного до вилову ресурсу в конкретному підрайоні промислу. Згадані ліміти, промислові сезони, вимоги до знарядь лову та умови ведення промислу в зоні відповідальності ККАМЛР встановлюються відповідними заходами щодо збереження ККАМЛР.
Раніше ми писали про те, що серед усієї продукції української аквакультури найвища середня ціна була у річкових раків, що склала 500 тис. грн/тонна.