У січні річна інфляція на вершкове масло продовжила зростання, збільшившись майже на 34% порівняно з аналогічним місяцем 2024 року. Цей рівень став найвищим за останнє десятиліття, хоча в лютому 2023 року і в 2017 році показник також піднімався до 30%.
Про це повідомляє партнер проєктів "Інфагро" Максим Фастєєв у своєму ТГ-каналі.
За його словами, основним драйвером зростання цін є товарний ринок (нефасоване масло, яке продають великими партіями, в т.ч. експортують або імпортують). Однак саме тут ховаються позитивні новини для споживчої аудиторії. На графіку видно, що у вересні річна інфляція товарного ринку масла сягала 60%, але зараз впала до 20%.
Експерт погрався з лінією тренду для інфляції товарного показника (за останні 10 років) і виявилося, що середнє ковзне (в періоді 12 місяців, тобто рік - синя лінія на графіку) дуже нагадує споживчу інфляцію.
"Річна споживча інфляція вершкового масла може прискорюватись і за підсумками лютого (або навіть і березня), але це відбувається вже не через подорожчання продукту в магазині, а через низьку базу попереднього періоду. Споживчі ціни на масло вже стабілізуються (писав про випадки акційних пропозицій, чекаємо офіційну статистику лютого до січня), весною маємо побачити більш масовий потяг до зниження кінцевої вартості продукту" - резюмував Максим Фастєєв.

Раніше ми писали про те, що, незважаючи на те, що ціни на молочні продукти на українському ринку залишаються високими, їхнє зростання сповільнилось.