Китай відкриє свій ринок для українських виробників гороху та водних продуктів дикого вилову. Сьогодні в Міністерстві агрополітики Україна підписала відповідну угоду з Китайською Народною Республікою. Про це повідомила пресслужба Мінагро.
Документи регламентують ветеринарно-санітарні та фітосанітарні вимоги до постачання на китайський ринок таких продуктів:
- водних продуктів дикого вилову (риби та морепродуктів, виловлених у природних водоймах);
- гороху.
"Китай є одним із найбільших світових імпортерів сільськогосподарської продукції, і відкриття нових можливостей для українських виробників дозволить не лише збільшити валютні надходження, а й закріпити Україну як надійного постачальника якісної агропродукції на міжнародному ринку", - зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Згідно з прогнозами, реалізація цих домовленостей сприятиме зростанню експорту. Виробництво гороху в Україні демонструє стабільну динаміку. У 2023/2024 маркетинговому році воно становило 409 тисяч тонн, а у 2024/2025 прогнозується на рівні 476 тисяч тонн. Основними ринками збуту залишаються Туреччина, Індія, Італія, Малайзія, ОАЕ, а також Китай.
Внутрішній промисловий вилов риби у 2024 році склав 11,9 тисяч тонн, що на 6,2% більше, ніж у 2023 році. Вилов за межами юрисдикції України зріс майже вдвічі - до 19,9 тисяч тонн. Експортна вартість рибної продукції за рік зросла на 80,3% та досягла 56,3 млн доларів США.
Нові протоколи продовжують співпрацю між Україною та КНР у сфері аграрної торгівлі, яка активно розвивається з 2019 року. Очікується, що вже найближчим часом українські компанії зможуть розпочати поставки продукції до Китаю відповідно до нових вимог.
Раніше ми писали, що в січні 2025 року Україна експортувала 10,6 тис. тонн яєць, що на 92,7% більше порівняно з аналогічним періодом 2024 року.