В Угорщині спостерігається спалах ящуру, тож Держпродспоживслужба запроваджує посилені заходи контролю, щоб мінімізувати ризик занесення та поширення цього збудника на території України.
Про це повідомляє прес-служба відомства.
За словами головного державного ветеринарного інспектора України Володимира Кустурова, наразі служба посилює контроль на кордоні та в прикордонних регіонах, які межують із країнами ЄС, з метою запобігання проникненню ящура на територію України. При цьому всі заходи здійснюються в тісній координації з територіальними органами Держпродспоживслужби.
Повідомляється, що, зокрема, у Закарпатській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях посилили контроль за клінічним станом і транспортуванням (переміщенням) сприйнятливих до захворювання видів тварин.
"Одним із ключових запобіжних заходів стало запровадження заборони на випас парнокопитних тварин у 10-кілометровій зоні вздовж кордону з ЄС. Це стосується великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, буйволів та інших тварин, які сприйнятливі до вірусу", - зазначає відомство.
Крім того, на кордоні з Угорщиною передбачено посилення заходів контролю міжрегіональними територіальними органами Держпродспоживслужби, а саме:
- забезпечення пропуску пасажирів та екіпажів транспорту через дезінфекційні килимки;
- проведення дезінфекції транспортних засобів у пунктах пропуску;
- забезпечення виконання заборони на ввезення продуктів тваринного походження, зокрема з ручної поклажі та багажу громадян.
Також повідомляється, що Держпродспоживслужба продовжує відслідковувати й аналізувати епізоотичну ситуацію транскордонних хвороб тварин у світі з метою охорони території України від проникнення збудників таких хвороб з території інших країн.
Довідково:
Ящур є висококонтагіозним вірусним захворюванням, що вражає велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, буйволів та інших парнокопитних тварин, у тому числі й диких.
Раніше ми писали про те, що Кабінет Міністрів встановив розмір і порядок виплат фіксованих сум винагороди українцям за знайдені трупи диких кабанів, які становлять загрозу поширення захворювання на африканську чуму свиней.