Неукраїнський борщ: скільки імпортує Україна овочів борщового набору

За січень і лютий поточного року тільки обсяг імпорту капусти збільшився у вісім разів порівняно з аналогічним періодом 2024 року.
Shoeib Abolhassani / unsplash.com
Shoeib Abolhassani / unsplash.com

У 2024 році загальний обсяг зовнішньої торгівлі України склав 112,3 мільярда доларів. При цьому експорт продукції аграрного сектору сягнув 24,6 мільярда доларів, що стало другим за величиною показником за роки незалежності. Водночас на закупівлю продовольчих товарів за кордоном у 2024 році було витрачено 7,9 мільярда доларів - це на 10% більше, ніж у 2023 році (7,1 мільярда доларів, що своєю чергою на 13% перевищувало показники 2022 року).

Про це пише "Дзеркало тижня".

Читайте також:

Зазначається, що за січень і лютий поточного року обсяг імпорту капусти збільшився у вісім разів порівняно з аналогічним періодом 2024 року і склав 17 тисяч тонн. Витрати на ці поставки досягли 14,5 мільйона доларів. Таким чином, капуста поповнила список овочів, які традиційно вирощують на території України, але тепер все частіше надходять з-за кордону.

"У результаті капуста стала ще одним овочем, який поповнив список інгредієнтів українського борщу, який уже й вітчизняним назвати язик не повертається, тому що то тут, то там у тарілці видно поставки з різних куточків світу", - пише видання.

На доказ наводиться приклад цибулі, яка у 2022 році продавалася по 70-80 гривень за кілограм і стала джерелом доходу, зокрема, для польських фермерів. Або європейська картопля, яка вже восени 2024 року заповнила прилавки українських супермаркетів - незважаючи на розпал збору врожаю в країні.

Повідомляється, що весна 2025 року ознаменувалася особливо широким асортиментом імпортної картоплі: продукція надходить із Єгипту, Франції, Ізраїлю. Примітно, що молоду картоплю з Єгипту пропонують за ціною 35-37 гривень за кілограм - привабливішою за вартість вітчизняної, але менш якісної, торішнього врожаю.

Видання також зазначає, що овочі, які раніше були основою внутрішнього сільського господарства, у 2022-2023 роках уперше посіли одну з провідних позицій у структурі продовольчого імпорту. Одночасно з цим спостерігається зростання вартості ввезених овочів: якщо 2021 року сума становила 250 мільйонів доларів, то 2022 року вона сягнула 353 мільйонів, а 2023-го - уже 373 мільйони доларів.

Раніше ми писали про те, що за результатами березня 2025 року експорт аграрної продукції з України склав 5,4 млн тонн на суму 2,1 млрд доларів США (58% загального експорту), а ключовими товарами були кукурудза та соняшникова олія.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK