Станом на 30 січня в Босфорі очікували інспекції 117 українських суден, що свідчить про призупинення роботи "зернового коридору". Заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич в ефірі "Українського радіо" пояснив, чому росіяни скорочують пропускну спроможність суден.
Читайте також: "Одеса", "Південний" та "Чорноморськ": Експорт українського зерна відбуватиметься через три порти
"З кінця минулого року проходять інспекцію лише 2-3 судна на день, що у два рази менше, ніж у вересні-жовтні, коли йшлося про 6-7 суден. Відповідно було ухвалено рішення пропускати судна з більшим вантажем", - сказав заступник міністра.
За його словами, агропродукція є дуже вагомим внеском у надходження валютного виторгу до України й для економіки загалом.
Читайте також: "Зернову ініціативу" продовжили ще на 120 днів - Кубраков
"Росіяни намагаються "душити" нас економічно. Крім того, цю ситуацію росіяни використовують на міжнародній арені, адже дуже мало людей і політиків заглиблюються в технічні деталі зернової ініціативи, наскільки вона ефективно працює й чи використовуються всі можливості. Тобто відбувається маніпуляція фактами", - розповів Дмитрасевич.
Він наголосив, що в листопаді 2022 року, коли росіяни на декілька днів нібито призупинили свою участь у зерновій угоді, за цей час черга із суден, яка очікувала інспекцію, суттєво скоротилася.
Читайте також: "Щоб запобігти голоду": Зеленський на G20 запропонував гуманітарну програму
На думку Дмитрасевича, для відновлення повноцінної роботи "зернового коридору" насамперед має бути політичний тиск на російську сторону, яка створює ці штучні проблеми в Босфорі.
Заступник міністра зауважив, що на Росію мають тиснути не лише ООН і Туреччина, а й інший цивілізований світ, оскільки внаслідок блокування чорноморської зернової ініціативи ціни на продовольство ростуть не лише в африканських країнах та країнах Азії, але й у Європі.
Раніше ми писали, що добова кількість виходів суден з українським зерном у рамках зернового коридору впала до антирекордного показника.