Нині 35% урожаю овочів не потрапляє до українського споживача через відсутність належних умов зберігання. Тож Міністерство аграрної політики та продовольства працює над створенням національної мережі овочесховищ. Про це повідомила пресслужба Мінагро, пишуть Dengi.ua.

Читайте також: До 100% втрат: на Миколаївщині критична ситуація з урожаєм фруктів

Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль провів зустріч із представниками громадського об'єднання лідерів продовольчого рітейлу (UFRA), де було порушено питання розвитку системи овочесховищ.

За словами міністра, через ворожі обстріли в Україні знищено багато овочесховищ.

"Через війну втрачено понад 281 тис. тонн одночасного зберігання. Сьогодні 35% врожаю овочів не доїжджає до споживача просто через відсутність належних умов зберігання. Загальний дефіцит - понад 1,1 млн тонн", - зазначив Коваль.

Він пояснив, що овочесховища - це не просто склади, це:

  • можливість зберігати врожай і продавати його за кращою ціною;
  • інструмент для стримування інфляції;
  • підтримка локальних фермерів;
  • нові робочі місця та податки в бюджет;
  • крок до імпортозаміщення й розвитку експорту продукції з доданою вартістю.

"Ми рухаємось до моделі агроіндустріальної країни, де не сировина, а перероблена продукція формує економічну вартість. Для порівняння: 1 гектар землі в Україні приносить у середньому 1000 євро експортної виручки, а до прикладу в Данії це 15 000 євро. Наше завдання - скоротити цю різницю", - додав міністр.

Раніше ми писали, що понад 20 провідних аграрних асоціацій України звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з листом із закликом до невідкладної підтримки сільгоспвиробників у зв'язку з критичною ситуацією в галузі.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України розширив можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ.