В Україні поменшало тих, хто готовий терпіти війну стільки, скільки потрібно. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Читайте також: Чи готові українці переїхати до США чи ЄС у разі набуття громадянства: результати опитування

Від початку вторгнення до лютого 2024 року ситуація практично не змінювалися: стабільно близько 71-73% відповідали, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно (і ще 2-3% говорили про 1 рік). У цей же період про більш короткий власний запас міцності (декілька місяців - пів року) говорили 18-21%.

"Між лютим і жовтнем 2024 року ми вперше фіксуємо зниження частки тих, хто готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно. При цьому все одно більшість українців - 63% - стверджують, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно", - зазначають соціологи.

Читайте також: Уже більше українців готові до територіальних поступок заради припинення війни - опитування КМІС

Водночас з 3% до 6% стало більше тих, хто говорить про 1 рік, тобто разом про відносно довгий період говорять 69% українців.

Частка тих, хто говорить про більш короткий період, декілька місяців - пів року, не зросла - 19% зараз і 21% у лютому 2024 року (ця різниця в межах похибки). Проте з 4% до 12% стало більше тих, хто не зміг відповісти на запитання.

kiis.com.ua

Читайте також: Математика війни: аналітики підрахували, коли у росіян закінчаться танки та інша техніка

"Попри всі складнощі та об'єктивні підстави для невизначеного майбутнього, попри зростаючу втому, більшість українців налаштовані на боротьбу стільки, скільки буде потрібно", - додали в КМІС.

Опитування проводилося протягом 20 вересня - 3 жовтня 2024 року. У ньому взяли участь 989 українців.

Раніше ми писали, що зараз президенту Володимиру Зеленському довіряють 59% українців.