Україна виходить із опалювального сезону 2022-2023 рр. із профіцитом потужності, з достатніми запасами газу та вугілля, а також підтримкою міжнародної коаліції. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час розширеного засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад.

Читайте також: AidEnergy: В Україні розробили спеціальну онлайн-платформу для енергосектору

За його словами, з жовтня 2022 року по енергетичній інфраструктурі було здійснено 31 повітряну атаку. Були вражені ключові енергетичні об'єкти: теплові електростанції, теплоелектроцентралі, гідро- та гідроакумулюючі станції, підстанції системи передачі. 

"Через такі безпрецедентні в сучасній історії терористичні атаки в енергосистемі України виник дефіцит генеруючої і трансформаторної потужності. У найбільш критичний період кількість відключених споживачів перевищувала 13,5 млн точок обліку - це понад 80 % абонентів", - сказав очільник Міненерго.

Читайте також: Найбільша логістична операція: Україна отримала від Литви потужний автотрансформатор

Проте завдяки українським енергетикам вдалося зберегти енергосистему цілісною, забезпечити основні потреби об'єктів критичної інфраструктури й черговість електропостачання для всіх інших категорій споживачів.

"Ми виходимо зі складної зими повністю забезпечені паливом - станом на 03.03.2023 запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять 1160 тис. т. Це на 375 тис. тонн більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Запаси природного газу в підземних сховищах України складають 9,7 млрд м3 (близько до торішніх обсягів)", - додав Галущенко.

Читайте також: Україна отримала від Німеччини 334 тонни обладнання для енергетичної інфраструктури

Він наголосив, що вже почалася підготовка до наступного опалювального сезону. Зокрема проводяться ремонти пошкоджених генеруючих потужностей, здійснюється відновлення системи передачі та систем розподілу, реалізуються проєкти з будівництва малої газової генерації, розосередженої по населених пунктах й окремих споживачах. 

Крім того, плануються державні програми стимулювання будівництва резервних систем живлення для критичної інфраструктури й домогосподарств невеликої потужності, які передбачають встановлення сонячних панелей чи вітротурбін з установками для зберігання енергії.

Раніше ми писали, що Україна посилить захист систем розподілу електроенергії та об'єктів генерації за рахунок укриттів та засобів протиповітряної й протиракетної оборони.