2023 року українська влада застосувала певні обмеження на видатки, щоб заощадити бюджетні кошти. Комплекс заходів дає можливість спокійно пройти перший квартал без надходження грошей від партнерів. Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

Читайте також: Україна отримала третій транш від МВФ: яка сума

"Січень держава почала з певною економією, і ці кошти зараз використовуються. Також деякі надходження державного бюджету, що заплановані на 2024 рік, будуть наближені й у першому кварталі, наприклад, буде сплачено частину чистого прибутку, який НБУ перераховує до держбюджету", - розповіла народна депутатка.

За її словами, Міністерство фінансів буде активно розміщувати військові облігації, щоб залучати приватний капітал для фінансування наших соціальних та гуманітарних видатків. 

Читайте також: Макрофінансова допомога від ЄС: Україна отримала останні 1,5 млрд євро

"Тобто ми ретельно продумали "план Б" на перший квартал, підготувалися, і все працює. Зобов'язання перед громадянами уряд виконує, усі соціальні виплати й зарплати бюджетникам будуть виплачені", - зазначила парламентарій.

Водночас вона додала, що українська влада на всіх рівнях активно працює над тим, щоб другий квартал починати вже з допомогою міжнародних партнерів.

Читайте також: Україна отримала десятий транш макрофінансової допомоги від ЄС: куди спрямують 1,5 млрд євро

"Якщо вже в лютому ухвалять допомогу США, то на початку березня ми отримаємо перший транш. Крім того, нас очікує перегляд програми з МВФ і транш від Фонду також на початку березня, тож я дивлюся на ситуацію зі стриманим оптимізмом", - сказала Підласа.

Нардепка наголосила, що стосовно виділення 50 млрд євро нашій державі з боку ЄС у Єврокомісії є запасний план на випадок продовження блокування з боку деяких країн.

Читайте також: Україна отримала 1,34 млрд доларів від Світового банку: на що витратять гроші

"Це може бути не централізований загальноєвропейський фонд, з якого надаються кошти Україні, а так званий фонд найбільших столиць, адже головними донорами ЄС є багаті такі країни, як Німеччина, Франція тощо. Вони можуть напряму допомагати Україні, надаючи бюджетну підтримку. Над таким варіантом наш уряд також працює", - підсумувала голова парламентського Комітету.

Раніше ми писали, що у 2024 році Організація Об'єднаних Націй надасть допомогу Україні на 4,2 млрд доларів США для подолання гуманітарних наслідків війни.