В Україні ввели нові правила отримання водійського посвідчення: Деталі

З 24 липня в Україні змінився механізм підготовки та перепідготовки водіїв.
В Україні ввели нові правила отримання водійського посвідчення: Деталі
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З 24 липня в Україні запрацювали нові правила отримання водійського посвідчення. Змінився підхід до навчання та алгоритм складання іспитів - теоретичну й практичну частини підготовки водіїв тепер розмежовують. Про це повідомили в Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

Читайте також:

Так, щоб отримати посвідчення водія, кандидати у водії повинні будуть зробити 5 кроків:

  • пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати про це свідоцтво, яке чинне 1 рік (без складання внутрішнього іспиту);
  • скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання;
  • вибрати автошколу для практичної підготовки і пройти там навчання;
  • скласти внутрішній практичний іспит і отримати свідоцтво в автошколі, яке чинне 2 роки;
  • у сервісному центрі МВС успішно скласти практичний іспит і отримати посвідчення водія.

Читайте також:

Таким чином спочатку потрібно пройти теоретичний курс навчання в автошколі та скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. Зі знаннями ПДР та зі свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки можна розпочинати практичний курс.

На теоретичному курсі навчання майбутньому водієві потрібно опанувати ПДР, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання медичної допомоги. При цьому внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується.

Читайте також:

На практичному курсі потрібно навчитися керувати автомобілем. Після його завершення буде іспит, складання якого в автошколі є обов'язковим.

Усі, хто до 24 липня розпочав підготовку, перепідготовку в автошколі й підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

Раніше ми писали, що відновити втрачене водійське посвідчення можна в будь-якому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK