Наркотичні лікарські засоби в аптеках відпускатимуть за е-рецептом - МОЗ

В Україні посилюється контроль за відпуском з аптек ліків, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.
Наркотичні лікарські засоби в аптеках відпускатимуть за е-рецептом - МОЗ
Ілюстративне фото / depositphotos.com

З листопада наркотичні (психотропні) лікарські засоби в аптеках почнуть відпускати за електронним рецептом. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

"Запуск електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбудеться в листопаді цього року", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

При цьому передбачається перехідний період для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. А в разі відсутності підключення до ЕСОЗ - за паперовими.

Водночас для відпуску таких препаратів за е-рецептом аптечні заклади, що мають відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, повинні обов’язково зареєструватися в ЕСОЗ.

Читайте також:

"З випискою електронного рецепта пацієнту надходитиме смс із номером рецепта та унікальним кодом погашення, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених рецептом", - пояснили в МОЗ.

Там зазначили, що в Україні спрощується доступ до необхідних лікарських засобів пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптек ліків, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

Раніше ми писали, що з 1 серпня українці будуть купувати антибіотики за електронним рецептом. Отримати його можна в установах, підключених до електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ).ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK