Шопінг в інтернеті: Як робити це безпечно та захиститися від шахраїв

Як безпечно продавати та купувати онлайн.
Шопінг в інтернеті: Як робити це безпечно та захиститися від шахраїв
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Під час онлайн-шопінгу потрібно дбати про фінансову та кібергігієну. У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України дали поради, які допоможуть робити покупки в інтернеті безпечно та захиститися від шахраїв.

Так, українцям рекомендують створити окрему поштову електронну скриньку, адресу якої можна залишати на сайтах оголошень під час реєстрації.

Читайте також:

Не варто використовувати при купівлі/продажу в інтернеті свій фінансовий телефонний номер (той, який залишаєте в банках і до якого "прив'язані" банківські картки).

Краще замовити окрему банківську картку для покупок в інтернеті. Це може бути віртуальна картка. Не можна нікому повідомляти секретні реквізити платіжної картки (термін дії, CVV - тризначний код на звороті), PIN-код, паролі до банківських застосунків.

Також можна встановити ліміти на розрахунки банківською картою в інтернеті, зробивши це в мобільному застосунку або зателефонувавши в банк.

Читайте також:

Крім того, Держспецзв'язку радить:

  • остерігатися фішингових сайтів. Зловмисники можуть створювати сторінки, що імітують популярні платформи для онлайн-шопінгу. Звертати увагу на правильність написання адреси вебсайту;
  • спілкуватися з продавцями в офіційних чатах торговельної платформи, де зберігається історія повідомлень. Пропозиція перевести спілкування в сторонні месенджери або на інші вебсайти має насторожити. Не переходити за посиланнями в оголошеннях або тими, які в приватному листуванні може надіслати продавець або покупець;
  • ознайомлюватись з умовами використання та політикою конфіденційності сайту, на якому збираєтеся купувати чи продавати. Якщо такі розділи на сторінці відсутні, це має насторожити;
  • перевіряти репутацію продавця;
  • перевіряти номер телефону, банківську картку та посилання на сумнівний сайт на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд";
  • звертати увагу на новини, у яких розповідають про поширені схеми шахрайства в інтернеті під час купівлі, продажу або шахрайства під виглядом благодійності чи різноманітних виплат і "допомоги від держави".

Раніше ми писали, що Кіберполіція викрила та затримала в Павлограді Дніпропетровської області групу шахраїв, які, використовуючи фішингові посилання, вкрали в українців понад 400 тис. гривень.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK