Світло вимикають, а рахунки не зменшуються: у чому може бути причина

Через пошкодження енергетичної інфраструктури в Україні тривають відключення електроенергії.
Світло вимикають, а рахунки не зменшуються: у чому може бути причина
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Деякі споживачі помічають, що, незважаючи на тривалу відсутність електрики, суми в рахунках залишаються незмінними, а іноді виявляються навіть більшими. В Yasno розповіли, чому так відбувається.

Так, це може бути пов'язано найперше з нерегулярною передачею показань лічильника.

Читайте також:

Коли в будинку ввімкнене світло та працюють електроприлади, лічильник безперервно рахує, скільки електроенергії використовується. Відповідно за відсутності електроенергії справний лічильник не намотує кВт-години.

За умови регулярної передачі показань клієнт завжди буде отримувати рахунок лише за фактичний обсяг споживання. Якщо не передати показання, обсяг електроенергії визначають за середньодобовим споживанням. Такий розрахунок базується на показаннях, які були зафіксовані в минулі періоди. Тож сума в рахунку може не відповідати очікуванням клієнта, навіть якщо через відключення електроенергії його споживання загалом за місяць знизилося. 

Читайте також:

"Єдиним рішенням у цій ситуації є своєчасна передача показань. Тоді рахунок буде максимально точним, і клієнт сплачуватиме лише за використані кВт-години", - йдеться в повідомленні.

Іншою причиною може бути підвищення споживання після відновлення електропостачання.

Як пояснили в компанії, якщо після включення світла в оселі одночасно вмикаються потужні електроприлади, відбувається різкий стрибок споживання. З одного боку, таке навантаження може спричинити аварію, через що мешканці знову залишаться без світла.

Читайте також:

"З іншого - так може компенсуватися обсяг електроенергії, який був зекономлений під час відключення. Тож за підсумками місяця виходить, що клієнт використав стільки ж електроенергії, як і в періоди, коли відключення не застосовувалися", - розповіли в Yasno.

У компанії наголосили, що потрібно комплексно підходити до ощадливого використання електроенергії. Це допоможе енергетикам зменшити періоди відключення, а клієнтам - знизити суми в рахунках за світло.

Раніше ми писали, що 27 січня споживання електроенергії в Україні залишається на тому ж рівні, що і 26 січня. В енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK