Мобілізація в Україні: яка відповідальність загрожує ухилянтам

В Україні триває загальна мобілізація, що введена через військове вторгнення РФ.
Мобілізація в Україні: яка відповідальність загрожує ухилянтам
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки призовного віку від 18 до 60 років. Яка відповідальність загрожує тим, хто ухиляється, розповів начальник Печерського РТЦК та СП міста Києва полковник Сергій Калугін під час брифінгу в Military Media Center.

Читайте також:

"Покарання настає залежно від скоєного правопорушення. У разі, якщо потенційний призовник відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені в присутності свідків", - сказав полковник.

За його словами, до особи, яка підлягає призову та відмовляється виконувати правила військову обліку, може застосовуватися відповідальність згідно з законодавством України. Наприклад, якщо це ухилення від повістки для звірки військово-облікових даних, то застосовується адміністративна відповідальність. 

Читайте також:

Якщо військовозобов’язаний пройшов звірку військово-облікованих даних, медичну комісію для призову й уникнув відправки до лав ЗСУ у військову частину, то в такому разі настає вже кримінальна відповідальність, додав Калугін.

Зазначається, що адміністративна відповідальність - штрафи від 510 до 1700 грн. Кримінальна відповідальність - це стаття 336 Карного кодексу України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період" карається позбавленням волі від 3 до 5 років.

Публікація Military Media Center у Telegram
Публікація Military Media Center у Telegram

Раніше ми писали, що в Україні громадянам можуть вручити повістку в будь-якому місці.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK