Як військовослужбовцям оформити відпустку під час війни: роз'яснення омбудсмена

Під час воєнного стану військовим можуть надавати частину щорічної основної відпустки, а також відпустку за сімейними обставинами.
Як військовослужбовцям оформити відпустку під час війни: роз'яснення омбудсмена
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Питання надання відпустки військовослужбовцям регулює Закон "Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану". Про це повідомив Уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець.

Читайте також:

Закон визначає, що в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надавати частину щорічної основної відпустки, а також відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення.

За словами омбудсмена, кожну з зазначених відпусток можуть надати тривалістю не більш як 10 календарних днів. 

"Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Порядок оформлення відпустки за сімейними обставинами має такий вигляд:

  1. Написати рапорт на ім'я безпосереднього командира (начальника) та додати документи з підставами.
  2. Надалі рапорт військовослужбовця з відповідними резолюціями його прямих начальників подається до кадрового підрозділу штабу.
  3. Командир військової частини приймає рішення щодо надання відпустки.

Лубінець додав, що рекомендується подавати рапорт у двох примірниках: на одному мають бути зазначені вхідний номер, дата та підпис особи, яка прийняла рапорт, що будуть підтверджувати факт звернення з рапортом.

Публікація Дмитра Лубінця в Telegram
Публікація Дмитра Лубінця в Telegram

Раніше ми писали, що місце вручення повісток ніяк не регламентовано законодавством України. Це може бути робота, блокпост, кафе чи вулиця.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK