Субсидія на неопалювальний період: що потрібно знати українцям

Є певна категорія людей, яка має обов'язково звернутися за субсидією на неопалювальний період.
Субсидія на неопалювальний період: що потрібно знати українцям
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У квітні в Україні закінчується опалювальний сезон, і з 1 травня по 30 вересня будуть розраховані субсидії на неопалювальний період. Про це повідомили в Пенсійному фонді.

Читайте також:

Житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон із травня будуть перепризначені для більшості громадян, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді, автоматично, на підставі наявної в ПФУ інформації за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад родини. Якщо ж такі зміни відбулися, отримувачі субсидії повинні надавати про них інформацію до органу Фонду протягом 30 днів.

У відомстві наголосили, що є певна категорія людей, яка має обов'язково звернутися за субсидією на неопалювальний період.

На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Читайте також:

"Винятково на підставі звернення громадянина надається на неопалювальний сезон також житлова субсидія, якщо в опалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов'язкового відсотка платежу. Тобто субсидію було призначено 0,00 грн", - йдеться в повідомленні.

Як розповіли в ПФУ, якщо зазначені домогосподарства претендують на призначення житлової субсидії на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня), представники такого домогосподарства мають у зручний для себе спосіб подати до органу Фонду заповнені належним чином нові заяву та декларацію.

Читайте також:

У разі подання заяви протягом двох місяців із початку неопалювального (опалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року.

При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

Читайте також:

Зазначається, що подати документи на призначення житлових субсидій та пільг до органів ПФУ можна декількома способами:

  • особисто, звернувшись до обраного сервісного центру ПФУ;
  • поштою, на адресу органу Фонду;
  • online - через вебпортал електронних послуг ПФУ чи мобільний застосунок "Пенсійний фонд".

Крім того, як і раніше, можна подавати документи на призначення субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг та через портал "Дія".

Раніше ми писали, коли надміру виплачена субсидія повертається державі.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK