Депозити та кредити: українці не поспішають знімати гроші з рахунків та брати позики

Загальна сума депозитів на рахунках в українських банках сягає 2 трлн грн.
Депозити та кредити: українці не поспішають знімати гроші з рахунків та брати позики
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Станом на травень 2023 року загальний обсяг депозитів бізнесу та громадян становить майже 2 трлн грн. Це на 33% більше, ніж рік тому, та майже вполовину більше, ніж станом на початок травня 2021 року. Про це свідчить інформація платформи для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

Читайте також:

Аналітики зазначають, що сума депозитів компаній та підприємств становить 1,03 трлн. Це на 44% більше, ніж на початок травня 2022 року, та майже в 1,6 раза більше, ніж на 1 травня 2021 року.

На початок травня поточного року загальна сума вкладів громадян в українських банках становила 942 млрд грн, що на 36% більше, ніж у травні 2021 року.

Читайте також:

"Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг депозитів громадян в іноземній валюті зріс на 9%, а до 2021-го трохи зменшився - на 3%. При цьому частка вкладів у національній валюті також скоротилася. Наразі вона складає 63%, тоді як станом на травень 2022-го частка гривневих депозитів складала 67%, а в цей же період 2021-го - 61%", - йдеться в повідомленні.

Щодо кредитів, то загальний обсяг позик скоротився на 8%. Більшість кредитів припадає на бізнес - 736 млрд грн.

Читайте також:

Водночас сума кредитів громадян порівняно з минулим роком скоротилася на 17% - до 205 млрд грн. Це навіть менше, аніж було у травні 2021 року. Українці переважно беруть гривневі займи, їхня частка сягає 94%.

Раніше ми писали, яка відповідальність у разі прострочення кредитів під час війни.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK