Після початку повномасштабної війни рівень платіжного шахрайства в Україні зріс на 8%, а сума збитків через дії зловмисників за минулий рік сягнула 481 млн гривень. Це на 46% більше, ніж у 2021 році, повідомили в Мінцифрі.
Зазначається, що найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками залишається соціальна інженерія.
"Тобто шахраї користуються тривогою й стресом громадян у скрутний час та вивідують паролі чи дані карток. Тож важливо, щоб якнайбільше українців знали правила безпеки під час безготівкових розрахунків та розуміли, яку інформацію потрібно тримати в секреті", - йдеться в повідомленні.
У межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки від Нацбанку та Кіберполіції експерти підготували поради, які допоможуть не потрапити на гачок до шахраїв.
Так, українців закликають ніколи не розголошувати:
- тризначний номер на звороті картки;
- пін-код до картки;
- коди банків та мобільних операторів;
- паролі до інтернет-банкінгу, електронної пошти, акаунтів у соціальних мережах, облікових записів Gmail/iCloud, Apple ID.
Банк телефоном може запитати лише перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки. А щоб отримати кошти на рахунок, достатньо повідомити 16-значний номер картки.
"Якщо людина запитує будь-які інші дані, швидше за все, перед вами шахрай", - наголосили у міністерстві.
Якщо все-таки випадково повідомили свої дані, треба негайно заблокувати карти, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу. Для цього потрібно зателефонувати на гарячу лінію банку. Також варто написати заяву до Кіберполіції або повідомити про випадок за номером телефону: 0 800 505 170.
Раніше ми писали, що українцям вчергове нагадують про безліч існуючих шахрайських схем, якими користуються аферисти.