Воєнний стан в Україні не звільняє від обов'язку сплачувати комунальні послуги. Чи можуть у боржників за комуналку забирати майно, розповів у коментарі "РБК-Україна" керуючий партнер юридичної компанії Winner Ігор Ясько.
"Під час воєнного стану стягнення боргів ЖКГ можливе, але судова практика свідчить про те, що частіше накладають арешт на банківські рахунки, нерухомість (не дозволяється користуватися коштами вище дозволеної суми і вчиняти правочини з власністю), але дуже рідко на квартири і авто звертається стягнення. Про це мова може йти, якщо суми заборгованості дуже великі", - розповів юрист.
Він нагадав, що заборгованість за житлово-комунальні послуги за період після 24 лютого 2022 року заборонено стягувати з людей, які виїхали з окупованих територій або регіонів, де тривають бойові дії.
Достатньо мати будь-яку суму боргу, щоб потрапити до реєстру боржників.
"Установа, яка надає комунальні послуги, звертається до суду з позовом про стягнення боргу, отримує рішення (частіше за все позитивне, якщо боржник не звернеться до юристів і не надасть докази на свою користь) та виконавчий лист", - пояснює Ясько.
Він додав, що наступним кроком є звернення до державного чи приватного виконавця з заявою про відкриття виконавчого провадження. Виконавець на підставі виконавчого листа вносить інформацію про особу боржника до реєстру.
Раніше ми писали, яка відповідальність у разі прострочення за кредитами під час війни.