Однією з найбільш розповсюджених шахрайських схем є продаж неіснуючих товарів за зниженими цінами. Як не стати жертвою аферистів під час онлайн-шопінгу, розповіли в Національній поліції.
"Слід пам'ятати, що шахраї намагаються максимально замаскуватися під добросовісних продавців, на своїх ресурсах розміщують гарні фото товарів, швидко відповідають охочим придбати речі та залишають фейкові позитивні відгуки "покупців", - йдеться в повідомленні.
Так зловмисники намагаються переконати покупців здійснити повну або часткову оплату.
Ще однією популярною в шахраїв схемою заробітку є фішинг - створення ресурсів, які зовні схожі на популярні інтернет-магазини. При спілкуванні "продавці" переконують громадян перейти за фішинговим посиланням для оплати товару.
"Сплачуючи на таких сайтах, покупці фактично передають дані банківської картки зловмисникам. Отримуючи таку інформацію, шахраї привласнюють гроші з рахунків громадян", - зазначили в поліції.
Українцям рекомендують дотримуватися таких порад для безпечного шопінгу в інтернеті:
- купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах, перевірте правильність URL-адреси необхідного сайту, навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
- сплачуйте гроші після отримання товару аби мінімізувати ризики втрати грошей;
- не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та термін дії);
- заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати;
- у разі купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери: туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання;
- перевіряйте сайти онлайн-магазинів перед оплатою товару на сервісі Кіберполіції "STOP FRAUD" або на сервісі Асоціації "ЄМА" CheckMyLink.
Раніше ми писали, що шахраї навіть в умовах війни не перестають шукати способи ошукати громадян. Для отримання прибутку вони можуть використовувати номери телефонів користувачів.