Субсидія в Україні: хто може отримати допомогу та як вона нараховується

Кабмін спростив критерії отримання субсидії для багатодітних, прийомних сімей, сімей, де є особи з інвалідністю.
Субсидія в Україні: хто може отримати допомогу та як вона нараховується
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні отримати житлову субсидію можуть сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов'язкового платежу. Цей платіж обчислюється індивідуально за єдиною формулою та залежить лише від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу, повідомили в Мінсоцполітики.

Читайте також:

"Якщо сума усіх платіжок (у межах встановлених соціальних нормативів споживання послуг) вища за обов'язковий платіж, ви потенційно можете отримати субсидію. Водночас, крім матеріального, ще буде додатково проаналізовано ваш майновий стан (наявність кількох квартир, дороговартісних автомобілів, депозитів тощо)", - йдеться в повідомленні.

Додатково цього літа Кабмін спростив критерії отримання субсидії для багатодітних, прийомних сімей, сімей, де є особи з інвалідністю.

Читайте також:

При цьому встановлено соціально справедливий підхід щодо невраховування до сукупного доходу домогосподарств доходи членів сімей, які перебувають за кордоном понад 60 днів.

Для українців, житло яких знаходиться в зоні активних бойових дій чи під окупацією, механізм централізованого нарахування та виплат житлових субсидій і пільг на оплату комуналки подовжено на рік.

facebook.com/MLSP.gov.ua

Читайте також:

У міністерстві показали, як розрахувати розмір обов'язкового платежу та субсидії, на прикладі сім'ї, що складається з 4-х осіб (чоловік, дружина та двоє дітей). Для розрахунку:

  • розмір плати за житлово-комунальні послуги, виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами - 3500 грн;
  • чоловік та дружина працюють, їхній місячний дохід - 15 000 грн;
  • базовий коефіцієнт - 2;
  • базова норма плати за послуги - 15;
  • прожитковий мінімум з 1 січня 2023 року - 2589 грн.

facebook.com/MLSP.gov.ua

Раніше ми писали, що в деяких випадках українцям можуть відмовити в наданні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK