Українським пенсіонерам потрібно пройти ідентифікацію, щоб отримувати виплати

Деякі пенсіонери мають до 31 грудня пройти ідентифікацію.
Українським пенсіонерам потрібно пройти ідентифікацію, щоб отримувати виплати
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 року, мають пройти фізичну ідентифікацію до 31 грудня 2023 року. Про це повідомили в Мінсоцполітики.

Читайте також:

Фізична ідентифікація необхідна для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплати саме та особа, якій вони були призначені.

Якщо пенсіонер перебуває на підконтрольній Україні території, він може відвідати будь-яке відділення Ощадбанку.

Якщо він знаходиться за межами України чи на тимчасово окупованих територіях, ідентифікацію можна пройти:

  • авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID");
  • звернувшись до закордонної дипломатичної установи України для отримання документу про посвідчення факту, що особа є живою. Цей документ разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу ПФУ за місцем перебування на обліку. Цю заяву  можна також подати через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Читайте також:

Зазначається, що Мінсоцполітики вживає заходів для пролонгації строку проходження фізичної ідентифікації 31 грудня 2023 року ще на 3 місяці - до 1 квітня 2024 року відповідно. Найближчим часом проєкт відповідних нормативних змін має бути винесений на розгляд уряду.

Раніше ми писали, що багато українських пенсіонерів отримують свої пенсії через відділення Укрпошти. За бажанням виплати можна перевести з пошти на банківську картку.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK