РФ не припиняє атакувати Україну ракетами й дронами. Під час повітряної тривоги людям варто перебувати в укриттях. Про це повідомляють у Центрі національного спротиву.
Ворог використовує балістичні та крилаті ракети ОТРК "Іскандер" для ударів по Україні. Якщо Київ атакують із Каспійського чи Чорного моря, то люди мають приблизно годину, щоб пройти в укриття. Коли запуски здійснюють у Брянській області (район Клинців), то час підльоту ракет до столиці - лічені хвилини. Швидкість "Іскандера" становить 900 км/год.
Ракетну небезпеку оголошують тоді, коли Повітряні сили ЗСУ мають дані про намір ворога здійснити пуски ракет найближчим часом. Однак інколи сповіщення приходить уже в момент пуску ракет.
Що робити під час тривоги
Потрібно заздалегідь перевірити, чи коректно працює додаток, що сповіщає про тривогу. Краще завантажити кілька таких застосунків, щоб точно почути сирену. Уночі встановіть максимальну гучність.
Важливо проговорити з усіма членами сім'ї алгоритм дій під час тривоги:
- як діятимете всі разом і кожен окремо;
- що потрібно взяти із собою в укриття;
- куди йти і як підтримувати зв'язок із рідними.
Алгоритм дій під час тривоги:
- миттєво зреагуйте на повітряну тривогу;
- завжди майте напоготові зручний одяг та тривожну валізу з документами, грошима, необхідними вам ліками та мінімальним запасом їжі й води;
- негайно пройдіть в укриття.
Зазначається, що найкраще укриття під час бойових дії - це спеціально облаштоване сховище. Але за його відсутності можна використовувати підземні станції метрополітену, цокольні та підвальні приміщення будинків, підземні паркінги та підземні переходи.
Якщо ваше житло розташоване в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою). Це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.
Раніше ми писали, що хоч Україна й посилює свою протиповітряну оборону, але небезпека від російських атак є значною. Тож громадянам варто реагувати на сигнали повітряної тривоги.