Військові в Україні можуть оскаржити рішення ВЛК: є два варіанти

Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд.
Військові в Україні можуть оскаржити рішення ВЛК: є два варіанти
Ілюстративне фото / Getty Images

Український військовослужбовець може оскаржити висновки військово-лікарської комісії, якщо вважає, що рішення ВЛК не відображає його реального стану здоров'я. Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Читайте також:

"Зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду в досудовому порядку, тож краще почати з нього", - йдеться в повідомленні.

Для цього необхідно:

  1. Написати заяву/скаргу щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
  2. Долучити до заяви/скарги всі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).

Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою на адресу відповідної ВЛК.

Читайте також:

Військово-лікарська комісія за результатом розгляду переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров'я, який і буде братися до уваги.

У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК). Якщо оскарження в досудовому порядку не принесло позитивного результату, позивач може звернутися до суду.

Читайте також:

"Суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, адже це не входить у його компетенцію. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК", - пояснили в МОЗ.

Раніше ми писали, що в Україні скорочуються терміни проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Тепер у військовозобов'язаних є 4 дні на медогляд.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK