Пенсія з інвалідності в Україні: коли призначається та які розміри

Розмір виплат залежить від того, яку групу інвалідності призначили людині.
Пенсія з інвалідності в Україні: коли призначається та які розміри
Ілюстративне фото / Getty Images

Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, передбаченого ст. 32 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV, та незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на неї чи після її припинення. Про це повідомили в ГУ Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Читайте також:

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно з законодавством.

Особи, яким установлено інвалідність, мають право на пенсію залежно від групи інвалідності, за наявності певного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією.

Читайте також:

Пенсії з інвалідності призначаються людям з інвалідністю за наявності страхового стажу від 1 до 15 років (необхідна тривалість страхового стажу залежить від віку, у якому інвалідність встановлено).

Розмір пенсії по інвалідності обчислюється у відсотках розміру пенсії за віком залежно від групи інвалідності:

  • 100% пенсії за віком - особам з інвалідністю I групи;
  • 90% пенсії за віком - особам з інвалідністю II групи;
  • 50% пенсії за віком - особам з інвалідністю III групи.

Читайте також:

Така пенсія призначається на весь строк встановлення інвалідності. Особам, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України №1058-IV, пенсії по інвалідності призначаються довічно.

"Щоб пенсію по інвалідності було призначено з дня встановлення групи інвалідності, треба звернутися до органів Пенсійного фонду України не пізніше як через три місяці з дня встановлення інвалідності. У разі пропущення цього терміну такий вид пенсії призначається з дня звернення", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі в Революції гідності, особі, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, пенсія по інвалідності призначається незалежно від наявності страхового стажу.

Раніше ми писали, що військовослужбовці за наявності певної вислуги на військовій службі мають право на довічну пенсію за вислугу років.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK