Коли дитина народжується за кордоном під час війни, у батьків часто виникає питання про те, яким буде її громадянство. Чи може такий малюк претендувати на громадянство України, розповіли в офісі омбудсмена.
"Якщо батьки чи один із батьків на момент народження дитини є громадянами України, то дитина автоматично отримує громадянство України незалежно від місця її народження", - йдеться в повідомленні.
Державну реєстрацію актів громадянського стану українців за кордоном проводять дипломатичні представництва та консульські установи України.
Зазначається, що на офіційних вебсайтах розміщено список необхідних документів для отримання свідоцтва про народження. Стандартний пакет документів включає:
- документ із лікарні про народження дитини або довідка лікаря, який приймав пологи поза пологовим будинком;
- паспорти обох чи одного з батьків. Якщо документи в одного з батьків відсутні, відомості про нього визначатимуться на підставі свідоцтва про шлюб;
- свідоцтво про шлюб або заяву матері/батька щодо встановлення батьківства, або спільну заяву батьків, які не є подружжям.
Якщо є інші документи (свідоцтво про смерть одного з батьків, рішення суду про визнання батька зниклим безвісти тощо), їх також необхідно додати до пакету документів.
В офісі омбудсмена додали, що зареєструвати новонародженого українську дитину за кордоном у ДП "Документ" неможливо, оскільки ці філії не мають таких повноважень. Проте, оформити закордонний паспорт для новонародженої дитини можна як у закордонних дипломатичних установах України, так і в ДП "Документ".
Раніше ми писали, що в Україні кожна сім'я, у якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді "пакунку малюка" (бебі-бокса).