Відповідно до закону пенсія в Україні виплачується щомісяця через відділення АТ "Укрпошта" або через банк. Спосіб виплати пенсіонер обирає самостійно, але в будь-який момент може змінити його за власним бажанням. Про це повідомили в ГУ Пенсійного фонду у Вінницькій області.
Для цього потрібно лише подати відповідну заяву до Пенсійного фонду України.Це можна зробити дистанційно через вебпортал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/).
Щоб перевести пенсію на картку (за умови наявного відкритого банківського рахунку), необхідно:
- Увійти до особистого електронного кабінету на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
- У лівому боковому меню натиснути на вкладку "Щодо пенсійного забезпечення".
- Знайти розділ "Внесення змін до Пенсійної справи".
- Там обрати пункт "Заява про зміну способу виплати пенсії".
- Заповнити потрібні поля форми заяви, користуючись підказками на екрані. Номер банківського рахунку вказується в міжнародному форматі IBAN, який складається з 29 цифр та літер.
- Завантажити необхідні до заяви відскановані документи (паспорт, ідентифікаційний код, заява з реквізитами банку).
- Сформувати заяву, підписати її власним кваліфікованим електронним підписом та натиснути "Відправити до ПФУ".
Після надсилання заява автоматично надійде до Пенсійного фонду. Результати опрацювання заяви можна переглядати в особистому кабінеті в розділі "Мої звернення".
Зазначається, що існують певні вимоги до банківського рахунку для зарахування пенсії:
- рахунок має бути відкритим в одному з уповноважених банків;
- поточний рахунок відкривається саме для зарахування пенсійних та інших соціальних виплат і має бути активним (діючим).
У разі зміни банківських реквізитів чи банку пенсіонеру обов'язково потрібно інформувати Пенсійний фонд. Повідомити про нові дані можна дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг ПФУ.
Раніше ми писали, що українські пенсіонери, які вже досягли 70 років і більше, можуть розраховувати на щомісячну доплату до основної пенсії.