Деякі пенсіонери можуть не платити за комунальні послуги: як отримати 100% знижку

Право на житлову пільгу мають пенсіонери, які працювали за певними професіями в сільській місцевості.
Деякі пенсіонери можуть не платити за комунальні послуги: як отримати 100% знижку
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Пенсіонери окремих професій, які працювали в сільській місцевості та продовжують там проживати після виходу на пенсію, можуть скористатися пільгою в розмірі 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива й скрапленого газу в межах встановлених норм. Про це повідомила пресслужба Пенсійного фонду.

Читайте також:

Право на знижку в 100% мають:

  • педагогічні працівники;
  • медичні та фармацевтичні працівники;
  • спеціалісти з захисту рослин;
  • працівники музеїв, бібліотек;
  • працівники державних і комунальних закладів культури, закладів освіти сфери культури.

Водночас пенсіонерам, які раніше працювали за такими професіями, для отримання пільги потрібно мати не менше трьох років відповідного стажу роботи й на момент виходу на пенсію працювати на посадах, що дають право на пільгу.

Читайте також:

Право на пільгу залежить від доходу сім'ї пільговика

Пільга надається, якщо середньомісячний дохід сім'ї за попередні 6 місяців у розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. У 2024 році це 4240,0 грн.

Пільга надається протягом 12 місяців із місяця звернення, але не більш ніж до кінця поточного календарного року.  На членів сім'ї пільговика зазначена пільга не поширюється.

Читайте також:

Необхідні документи

Пенсіонеру, який перебуває на обліку в Реєстрі осіб, які мають право на пільгу, для призначення виплати потрібно надати:

  • заяву про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива й скрапленого газу;
  • документи, що підтверджують проживання в сільській місцевості.

Для внесення даних до Реєстру пільговиків людина має подати відповідну заяву та підтверджуючу довідку про право на пільгу, що видана відділом освіти, охорони здоров'я, культури (культури й туризму), райдержадміністрації чи адміністрацією установи (закладу), де людина працювала, сільською або селищною радою (у разі ліквідації закладу тощо) на підставі записів у трудовій книжці.

Читайте також:

Як звернутися

Подати заяву та необхідні документи до ПФУ можна в один зі способів:

  • особисто - через сервісні центри Пенсійного фонду, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
  • поштою - на адресу органу Фонду;
  • онлайн - через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, мобільний застосунок "Пенсійний фонд" чи через портал "Дія".

Раніше ми писали, що в Україні деякі категорії громадян можуть отримати 50% знижки на оплату комунальних послуг. Для цього потрібно відповідати певним вимогам.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK