В Україні спростили отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни: що змінилося

Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім'ї загиблого захисника й захисниці.
В Україні спростили отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни: що змінилося
Ілюстративне фото / mva.gov.ua

Кабінет Міністрів України спростив процедуру подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців і військовослужбовиць. Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів.

Читайте також:

"Після повномасштабного вторгнення РФ на територію України цей процес був ускладнений, у деяких випадках набуття статусу займало до 8 місяців та більше. Як результат, особи з інвалідністю та родини загиблих мали обмежений доступ до пільг та послуг, гарантованих державою", - йдеться в повідомленні.

Відтепер статус можна буде отримати у 30-ти денний термін двома шляхами:

  • у паперовій формі - через ЦНАП незалежно від зареєстрованого місця проживання;
  • в електронній формі - через е-кабінет порталу "Дія" або єдиного державного реєстру ветеранів війни (наразі електронний продукт у розробці).

Читайте також:

Крім заяви з зазначенням відомостей, необхідних для надання статусу, по суті більше нічого не потрібно.

"Збір відсутніх документів - це обов'язок не ветерана, ветеранки чи родин загиблих, а компетентних органів. Їм надано право витребувати повний пакет документів від уповноважених органів або посадових осіб", - зазначили в міністерстві.

mva.gov.ua

mva.gov.ua

mva.gov.ua

mva.gov.ua

Читайте також:

Зазначається, що електронний формат подачі заяви на встановлення статусів ще доопрацьовується Мінветеранів спільно з Міністерством з питань цифрової трансформації. Технічна можливість отримання статусів "в один клік" з'явиться найближчим часом.

На першому етапі е-заява буде доступна для військовослужбовців сектору безпеки та оборони (ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, Нацполіція, СБУ, СЗР), які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, а також сімей загиблих захисників і захисниць цих категорій.

Читайте також:

Процедура звернення через ЦНАП уже діє для всіх категорій, зокрема для захисників-добровольців із числа цивільних осіб, представників волонтерських організацій та інших цивільних осіб, які стали на захист держави та отримали інвалідність унаслідок війни.

Раніше ми писали, що в травні 2024 року в Україні запрацює спрощена процедура призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів, людей з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, членів їхніх сімей тощо.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK