Чи справді штрафуватимуть за шум від генератора: пояснення МОЗ

У МОЗ спростували інформацію про штраф за генератори.
Чи справді штрафуватимуть за шум від генератора: пояснення МОЗ
Ілюстративне фото / Getty Images

Під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій норми щодо допустимого рівня шуму, зокрема від генераторів, не застосовуються. Отже, в умовах частих відключень світла власників генераторів не штрафуватимуть за шум від приладів. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Читайте також:

Як розповіли в міністерстві, у мережі шириться інформація щодо штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів із посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, затверджені МОЗ.

"Міністерство охорони здоров'я роз'яснює, що дана інформація не відповідає дійсності, адже під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Зокрема, статтею 32 Закону України "Про систему громадського здоров'я" передбачено, що шум на захищених об'єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби. Допустимі рівні звуку становлять:

  • у приміщеннях житлових будинків - 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі;
  • на території житлової забудови - 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі.

"Однак зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель", - пояснили в МОЗ.

Читайте також:

Як знизити рівень шуму від генератора:

  • встановити генератор на відстані 6 метрів від житлових будинків та спальних приміщень;
  • оточити генератор шумозахисними й акустичними екранами;
  • обладнати генератор спеціальним кожухом із внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів;
  • додаткову звукоізоляцію можна створити, обклавши генератор мішками з піском. Укладайте їх навколо так, щоб агрегат було видно з півтораметрової відстані. Важливо, щоб відстань від увімкненого генератора до мішків була не меншою ніж пів метра.

Раніше ми писали, як зберегти продукти свіжими та безпечними при відключенні електроенергії.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK