Українці, які здійснили поховання пенсіонера за власні кошти, можуть розраховувати на грошову допомогу. Строк звернення за отриманням цієї допомоги не обмежено в часі, повідомили в ГУ Пенсійного фонду в Закарпатській області.
Розмір допомоги на поховання залежить від закону, відповідно до якого було призначено пенсію померлому.
Якщо пенсіонер одержував пенсію, призначену згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", то допомога виплачується в розмірі тримісячної пенсії, але не менше п'ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2024 року - 15 140 гривень).
Для тих, кому пенсію було призначено відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (або інших законів), розмір допомоги становить дві пенсії, що отримував пенсіонер на момент смерті.
Виплата допомоги здійснюється винятково через уповноважені банки шляхом зарахування на поточний банківський рахунок особи, яка здійснювала поховання. Якщо в одержувача відсутній поточний банківський рахунок, то виплата здійснюється через міжнародну платіжну систему "Швидка копійка". Отримати кошти можна в будь-якому відділенні Ощадбанку.
У яких випадках можуть відмовити у виплаті допомоги
Не виплачується допомога на поховання пенсіонера в разі, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.
Які документи необхідно подати
Особа, яка звертається за отриманням допомоги на поховання, подає до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України такі документи:
- заяву про виплату допомоги на поховання;
- документ, що посвідчує особу заявника;
- витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть;
- свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті (подається, якщо громадянин помер за межами України та реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави);
- довідку про взяття на облік ВПО (для заявників, які згідно з паспортом зареєстровані на тимчасово окупованих територіях);
- реквізити банківського рахунку у форматі ІВАN заявника.
У разі поховання осіб, які належать до категорії осіб, визначених статтею 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу", додатково потрібно надати документи органу місцевого самоврядування (ритуальної служби) про те, що поховання пенсіонера здійснювалося не за рахунок держави.
Раніше ми писали, що в Україні деякі пенсіонери, які досягли певного віку, можуть розраховувати на додаткові виплати. Найбільшу суму отримають ті, кому вже виповнилося 80 років.