Влада, опозиція та експерти поділилися думкою.
Верховна Рада ухвалила закон №4201, яким було скасовано перехід на літній час. Тепер його має підписати чи ветувати президент, а його прийняття викликало дискусії у політичному та експертному середовищі.
Про це пише LIGA.net з посиланням на аргументи представників влади, опозиції та експертного середовища.
Аргументи авторів закону:
- переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе низку негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров'я
Аргументи опозиції:
- рішення не відповідає нашому часовому поясу, і сонце влітку вставатиме о 3-й ранку, а в жовтні темрява наступатиме ще під час робочого дня.
- значно збільшиться витрата електроенергії
- у США та країнах ЄС переводять стрілки годинників, тоді як Україна слідує прикладу РФ і Білорусі, де раніше також було скасовано перехід на літній час
Думка експертів:
- Ухвалення закону призведе до того, що пік сонячної генерації зрушиться на годину раніше і, відповідно, трохи більше зачіпатиме ранкове споживання електроенергії. А ввечері кількість годинників зі штучним електричним світлом збільшиться умовно на 1 годину. Це не несе глобальних проблем нашої енергосистеми. В результаті зміниться час пікових навантажень, зміниться режим роботи ТЕС та ГЕС як маневрової потужності. АЕС ці зміни не торкнуться.
Раніше ми писали про те, що цього року в останню неділю (27-го) жовтня українці переведуть стрілки годинника на зимовий час, і далі вже переведення на літній час не буде.