"єПотенціал": Мінсоцполітики планує запровадити нову систему соціального страхування

Замість МСЕК інвалідність буде встановлюватися за висновками мультидисциплінарних команд із використанням цифрових інструментів.
"єПотенціал": Мінсоцполітики планує запровадити нову систему соціального страхування
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У рамках комплексної реформи соціальної підтримки людини, яка отримала травму чи зіштовхнулася з важкою хворобою, Міністерство соціальної політики працює над впровадженням нової системи соціального страхування "єПотенціал". Про це повідомила пресслужба відомства.

Читайте також:

Зазначається, що команда міністерства розробила проєкт закону, який уже винесено на обговорення. Законопроєкт передбачає низку змін.

"Ключова зміна - те, що замість МСЕК інвалідність буде встановлюватися за висновками мультидисциплінарних команд із використанням цифрових інструментів. А для того, щоб визначити, яка саме підтримка необхідна людині, буде проводитись оцінка працездатності, тобто здатності повернутися до роботи й отримувати власний дохід", - йдеться в повідомленні. 

Читайте також:

Водночас страхові виплати стануть більшими. Якщо після реабілітації людина спроможна працювати і забезпечувати себе самостійно, то держава надасть максимальну допомогу в безкоштовних ліках, допоміжних засобах реабілітації, соціальних послугах, працевлаштуванні, навчанні тощо.

Серед інших важливих нововведень законопроєкту:

  • запровадження простого покрокового алгоритму супроводу людини від реабілітації до працевлаштування і відновлення;
  • реабілітація передбачатиме допомогу у відновленні фізичного та психічного здоров'я, а також професійних навичок;
  • оплачувана реабілітація буде довшою - може тривати до року;
  • страхова виплата під час реабілітації (реабілітаційний лікарняний типу Б) збільшується і складатиме від 70% до 100% середньої заробітної плати;
  • якщо людина має довгий і складний процес відновлення після травми або хвороби, робоче місце за нею зберігатиметься понад 4 місяці (наразі роботодавець має право звільнити людину, якщо вона хворіє понад 4 місяці);
  • передбачена можливість працювати частково, якщо реабілітація амбулаторна, зі збереженням лікарняних реабілітаційних виплат;
  • розмежовуються статуси інвалідності і працездатності.

Читайте також:

У міністерстві наголосили, що статус інвалідності залишається без змін.

Реформа не передбачає зменшення жодних виплат чи соціальних гарантій.

Нагадаємо, за словами міністра соціальної політики Оксани Жолнович, реформа системи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не вплине на виплату пенсій по інвалідності, призначених на законних підставах.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK