Тепер українські військовослужбовці можуть реєструвати на себе автомобілі, ввезені з-за кордону як гуманітарна допомога. Як поставити транспортний засіб на тимчасовий облік, розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.
Раніше реєстрація гуманітарних авто здійснювалась лише на юридичну особу. Тобто отримувач - громадська організація, що ввезла авто, могла його перереєструвати на організацію, для якої воно ввезене.
Проте ухвалена урядом постанова №1235 від 29 жовтня 2024 року дозволила ставити гуманітарне авто на тимчасову реєстрацію на фізичну особу, а саме на військовослужбовця.
"Якщо раніше ввезені гуманітарні авто волонтери не могли передати конкретному військовому, то тепер це можливо. Станом на зараз у сервісних центрах МВС поставлено на тимчасовий облік 5 таких автомобілів", - розповів Рудик.
Щоб поставити транспортний засіб на тимчасовий облік, необхідно звернути увагу на те, за якою декларацією воно ввезене.
"Військовий може поставити на себе автомобіль, який використовується під час виконання завдань, пов'язаних з обороною держави. Для цього необхідно звернутись до будь-якого зручного сервісного центру МВС з пакетом документів", - сказав посадовець.
Із собою необхідно взяти:
- документ, що посвідчує особу військовослужбовця;
- документ, що підтверджує проходження військової служби набувачем;
- акт приймання-передачі транспортного засобу, що є гуманітарною допомогою;
- електронну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою;
- іноземне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Після подання необхідних документів транспортний засіб отримує номерні знаки і тимчасовий реєстраційний талон. В акті прийому-передачі можна зазначити до п'яти осіб. Тобто ці військовослужбовці матимуть право керувати цим автомобілем.
Упродовж 3 місяців із дня припинення чи скасування воєнного стану гуманітарні автівки, які перебувають на тимчасовому обліку, підлягають відомчій реєстрації державними органами сектору безпеки й оборони. В іншому разі тимчасовий державний облік скасовується і транспортні засоби вважаються необлікованими.
Якщо транспортний засіб був знищений чи не підлягає ремонту, його можна вибракувати, звернувшись до будь-якого зручного сервісного центру МВС.
Раніше ми писали, як вибракувати транспортний засіб у сервісному центрі МВС та скільки це коштує.