Пільги на комунальні послуги для військових: хто може отримати

Окрім комуналки військовослужбовці можуть скористатися пільгами для придбання твердого палива і скрапленого газу.
Пільги на комунальні послуги для військових: хто може отримати
Отримати пільгу можна подавши заяву у сервісних центрах Пенсійного фонду, направивши її поштою, через вебпортал ПФУ, мобільний додаток, або відвідавши ЦНАП. / Колаж: dengi.ua

Українські захисники, які сьогодні боронять чи боронили країну раніше мають право оформити пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Отримати фінансову підтримку можна для таких видів послуг:

  • з управління багатоквартирним будинком;
  • з постачання та розподілу природного газу, електричної енергії, з надання гарячої води, теплової енергії для опалення;
  • централізованого водопостачання, централізованого водовідведення;
  • з вивезення сміття.

Також скористатися пільгами можна для придбання твердого палива і скрапленого газу.

Оформити таку допомогу від держави можуть учасники бойових дій (75% знижки на оплату житлово-комунальних послуг в межах встановлених норм), учасники війни (50% знижки), особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижки), члени сімей загиблих (50% знижки).

Для отримання пільги необхідно подати відповідну заяву особисто у сервісних центрах Пенсійного фонду України або ж направити її поштою. Водночас необхідні заяви та документи також приймають у виконавчих органах сільських, селищних, міських рад відповідних громад або військових адміністрацій, а також у ЦНАП.

Читайте також:

Однак, якщо військовий має доступ до інтернету, то необхідні документи можна подати онлайн. Для цього на вебпорталі електронних послуг ПФУ потрібно авторизуватися за допомогою електронного підпису, потім в розділі «Всі послуги» обрати – «Заява на житлову субсидію чи пільгу», і вже далі заповнити запропоновані форми. Скористатися правом на пільги можна також подавши заяву через мобільний додаток Пенсійного фонду.

Для оформлення пільги необхідні такі документи:

  • паспорт;
  • документ, що підтверджує право на пільгу (наприклад, посвідчення УБД);
  • обліковий номер реєстраційної картки платника податків.

У заяві також зазначаються реквізити організацій, які надають послуги, особові рахунки в них.

Також зазначається, що у разі неможливості військовим особисто оформити послугу, за нього це можуть зробити члени родини, на яких поширюється пільга. Наприклад, непрацездатні батько чи мати, чоловік або дружина. Для цього необхідно додати документ, який підтверджує родинний зв’язок - свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження тощо.

Пільги надаються у грошовій формі, проте спочатку треба самостійно оплатити комунальні послуги, а вже потім фонд перекаже суму допомоги на відповідний банківський рахунок.

Нагадаємо, як ми вже писали, в Україні запроваджують новий вид допомоги для внутрішньо переміщених осіб.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK