Соляна криза в Україні: В Одесі пропонують розробляти Ізмаїльське родовище

Ізмаїльське родовище розташоване на півдні Одеської області та вважається практично невичерпним.
Соляна криза в Україні: В Одесі пропонують розробляти Ізмаїльське родовище
Иллюстративное фото / depositphotos.com

Через зупинку підприємства "Артемсіль" в Україні виник дефіцит солі. Проте на Одещині запропонували вирішення проблеми, а саме розпочати розробку інших родовищ. Про це пише видання "Думська".

Так, найбільшим із родовищ є Ізмаїльське. Воно розташоване на півдні Одеської області, між озерами Катлабух та Китай, і вважається практично невичерпним. Його запаси оцінюються в 4 млрд тонн, а цього Україні вистачить на пару тисячоліть.

Читайте також:

За словами професора кафедри загальної геології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Володимира Кадуріна, зараз треба розробляти саме Ізмаїльське родовище.

"Воно цілком може замінити Артемівське та Слов'янське. Якщо ситуація в районі Соледара тривалий час залишатиметься такою ж, то треба розробляти Ізмаїльське. Але видобуток буде пов'язаний із труднощами - глибина залягання кам'яної солі там понад сто метрів, доведеться рити глибокі шахти, але це відома практика", - пояснив він.

Водночас дефіцит солі в самій Одесі можна покрити, відновивши видобуток на Куяльницькому лимані. Його припинили в 1931 році.

Читайте також:

"Метод дуже простий. Там є лагуна, створена ще в XVII столітті, туди запускається ропа - солона вода Куяльника. Лагуна перекривається, і через деякий час сонце випарує воду. Щоправда, так сіль можна отримувати лише в літній період", - додав учений. 

Раніше ми писали, що мережа супермаркетів "Сільпо" домовилася про поставки 200 тонн солі в Україну в червні, оскільки підприємство "Артемсіль" призупинило роботу через бойові дії.x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK