В Україні почав діяти закон про е-резидентство: у Мінцифрі розповіли деталі

В Україні почав діяти закон про е-резидентство, що дозволить іноземцям вести бізнес та сплачувати податки онлайн.
В Україні почав діяти закон про е-резидентство: у Мінцифрі розповіли деталі
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні почав діяти закон про е-резидентство. Незабаром відбудеться тестування проєкту для держорганів. Після затвердження всієї необхідної додаткової нормативно-правової бази іноземні IT-спеціалісти зможуть ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в держбюджет онлайн. Про це повідомили в Мінцифрі.

Читайте також:

Зазначається, що зараз команда Мінцифри разом із НБУ, МЗС, Мін'юстом, МВС, СБУ та ДПС працюють над нормативно-правовою базою, яка дозволить запустити проєкт повноцінно. Крім того, органи влади протестують сервіс, за допомогою якого іноземці зможуть подавати заявку на отримання статусу е-резидента. 

За словами заступника міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександра Борнякова, після завершення тестування планується залучити близько 1000 е-резидентів.

Читайте також:

"Очікуємо на надання останнього дозволу від НБУ, який допоможе запустити проєкт повноцінно. Ідеться про можливість для е-резидентів переказувати кошти на власний рахунок за кордоном у валюті. Для українського бюджету проєкт нестиме додаткові прибутки. Також він сприятиме популяризації України як світового IT-бренду та зростанню нашої позиції в міжнародних рейтингах, зокрема Doing Business", - прокоментував він.

Запуск проєкту е-резидентства дозволить іноземцям:

  • у кілька кліків ставати підприємцями в Україні;
  • дистанційно управляти своєю справою за допомогою сучасних технологій;
  • підписувати документи електронним підписом;
  • дистанційно відкривати банківські рахунки та керувати ними;
  • сплачувати податки на пільгових умовах.

Читайте також:

Згідно з законом е-резидентами не можуть стати підприємці, які мають дохід в Україні. Це означає, що е-резиденти надаватимуть послуги лише іншим іноземцям. 

Громадяни РФ та країн, що входять у "сірий" чи "чорний" список FATF, стати е-резидентами не зможуть.

Раніше ми писали, що Група з розробки фінансових заходів із відмивання грошей (FATF) розширила обмеження щодо участі Росії в цій організації.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK