Малі виробники вина та винної продукції скаржились на складнощі з отриманням ліцензій на алкоголь та завелику кількість звітності.
Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, які спрощують реєстрацію та ведення виноробного бізнесу. Відповідний законопроєкт №9030 підтримали в другому читанні та в цілому на засіданні 9 серпня 2023 року. Про це повідомили в Мінекономіки.
Читайте також:
Зазначається, що малі виробники вина та винної продукції скаржились на складнощі з отриманням ліцензій на алкоголь та завелику кількість звітності, яку необхідно складати щомісяця.
Що зміниться:
- запроваджуються полегшені умови для ведення бізнесу малими виробниками вина (тими, що за повним циклом виробляють та розливають вино та винні напої обсягом не більше 10 тис. декалітрів на рік із виноматеріалів власного виробництва або придбаних (за умови, що придбана сировина - плоди, ягоди, виноград, мед - має виключно українське походження);
- малим виробникам вина буде необхідно лише подати заяву на видачу ліцензії і квитанцію про сплату за ліцензію;
- малі виробники вина, що виробляють продукт з власних матеріалів, здійснюватимуть оптову торгівлю без ліцензії на опт;
- усі малі виробники вина здійснюватимуть роздрібну торгівлю без ліцензії на роздріб;
- для малих виробників вина скасовується обов'язкова атестація;
- ліцензія на опт для малих виробників вина коштуватиме 30 тис. грн замість 500 тис. грн;
- малі виробники вина тепер подаватимуть звітність щороку, а не щомісяця;
- дозволяється розлив вина та винних напоїв у металеві банки та кеги (як це заведено в Європі та США).
Раніше ми писали, що на Закарпатті відкрили новий коньячний завод, де виготовлятимуть коньяк та виноградний напій, зроблений за коньячною технологією.