Зеленський підписав закон про Е-марки акцизного податку на сигарети та алкоголь - що зміниться

Передбачається, що закон переведе облік алкоголю, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет до електронного формату та спростить його.
Зеленський підписав закон про Е-марки акцизного податку на сигарети та алкоголь - що зміниться
Ілюстративне фото / depositphotos

Зеленський підписав закон, який передбачає введення з 1 січня 2026 року електронної марки акцизного податку. Про це говориться у проекті закону №8287.

Читайте також:

Передбачається, що цей закон переведе облік алкоголю, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет у електронний формат та спростить його. Згідно з цим законом, Е-марка надасть можливість:

  • відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача;
  • контролювати повноту та своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари;
  • кожен громадянин зможе ідентифікувати продукцію та перевірити законність походження товару.

Також створення Електронної системи обігу підакцизних товарів забезпечить електронну взаємодію між державними органами та суб'єктами господарювання:

  • обтяжливий процес замовлення паперових марок акцизного податку піде у минуле;
  • система ще на етапі замовлення розрахує та виставить рахунок до сплати в частині сум акцизного податку за замовлені марки.

Раніше повідомлялося, що в Україні з 11 липня обмежать продаж тютюнових виробів. У Держпродспоживслужбі нагадали, що з квітня 2023 року відновлено контроль за дотриманням антитютюнового законодавства.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK