Минулорічна міжнародна конференція з відновлення України у Лондоні принесла угоди та запевнення на 60 млрд євро. На її тлі конференція у Берліні виглядає скромніше – 15 млрд євро. Однак, на відміну від перших двох конференцій, на цій було зроблено акцент на приватний капітал, а не іноземні державні гроші, як рік тому.
Про це пише «Економічна правда» у своїй редакційній статті про підсумки третьої щорічної конференції з відновлення України, яка відбулася у Берліні.
Видання зазначає, що найчастіше обговорювалося розширення можливостей для страхування інвестицій від військових ризиків, а також перешкод у залученні фінансування в українські проекти, де головною проблемою залишається нечисленність пропозицій, які відповідають вимогам банків та МФО для доступу до фінансування.
Незважаючи на ці фактори, як пише автор статті, Україні вдалося досягти низки успіхів, а саме:
- Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) 12 червня оголосила про чотири нові страхові угоди на 357 млн дол ., з яких майже половина націлена на підтримку агроринку.
- Мінекономіки разом із KSE Institute та консалтинговою "великою четвіркою" підготували окремий інвестиційний гайд із 95 проектів , які сумарно передбачають 136 млрд дол . фінансування. Серед них 60% коштів на енергетику: "зелені" потужності ДТЕК, маневруючі та накопичувальні потужності державної "Укргідроенерго", проекти вітрової та сонячної генерації.
- Представлені проекти в секторах логістики (19 млрд дол.), зеленої металургії та будівництва та відновлення житла (близько 10 млрд дол. кожен ). Також серед галузей, що пропонуються інвесторам – агрокомплекс, критичні матеріали, фарміндустрія та ІТ.
- Створено Альянс стійкості малого та середнього бізнесу (МСБ) для України, в рамках якого партнери домовилися про зобов'язання більш ніж на 7 млрд євро на поточні та нові програми МСБ, з яких 3,9 млрд євро надійде в рамках Плану. України. Додатково ЄС виділяє ще 1,4 млрд євро з інвестиційної складової Плану, з яких 1 млрд євро – кредитні гарантії, а ще 400 млн євро – гранти для бізнесу.
- Запущено чергову бізнес-раду, яка майже повністю складається з керівників іноземних корпорацій та бізнес-асоціацій, і у її формуванні ключову роль відігравали США, зокрема команда спецпредставниці США з відновлення України Пріцкер та Німеччина. Рада, очолена президентом та CEO Siemens Energy Крістіан Брух, має об'єднати СЕО великих компаній, щоб разом радити українським чиновникам, як вирішувати бізнес-проблеми, з якими стикається Україна.
"У короткому підсумку, вперше Україна приїхала на міжнародну арену не просто просити грошей до бюджету, а інвестицій в економіку", - зазначає видання.
Раніше ми писали про те, що Україна в рамках Міжнародної конференції з відновлення України в Берліні спільно з 30 партнерами з інших країн та міжнародних організацій створили Альянс стійкості малого та середнього бізнесу для України, який виділить близько 7 млрд доларів протягом 4 років.