У липні 2024 року у столиці було встановлено десять температурних рекордів. Зокрема, 12 липня середньодобова температура повітря становила 28,7 градуса Цельсія, що на 1,4 градуса вище за попередній рекорд 1959 року і на 7,5 градуса – за кліматичну норму. Максимальна температура повітря в столиці в цей день досягла 35,4 градуса, що на 1,3 градуса вище за попередній рекордний показник 1936 року. Такі аномалії вже впливають на життя українців, і це лише початок.
Про це пише «Економічна правда», посилаючись на дані метеорологів, енергокомпаній та Світового банку.
Зазначається, що через спеку спостерігається рекордне споживання електроенергії через роботу кондиціонерів. Так цього місяця вже лише у Києві вони давали навантаження 350 мВт-годину.
Крім того, за підрахунками енергокомпаній, кожні додаткові 5 градусів спеки вимагають генерації для столиці додаткових 90-130 мВт-год, що становить 10-15% середньогодинного споживання протягом року.
Видання також зазначає, що за даними Світового банку Україна є вразливою до зміни клімату. Так, до 2070 року більшість території України перейде від помірного до посушливого клімату. Це означає тепліші зими і спекотне літо.
«У середньому в липні 2024 року і середньодобова, і максимальна температури в Києві вже вища за середнє значення в 1920-2000 роках на 5-6 градусів. У грудні-лютому середньодобова температура вища на 4,5 градуса», - наголошує видання.
Раніше ми писали про те, що у Києві зараз тепліше, ніж в Одесі 40 років тому, а через зміни клімату Україні доведеться відмовитися від посіву низки традиційних агрокультур.